חיפוש בתי אבות
243 בתי אבות במערכת

בתי אבות בתל אביב
בתי אבות בחיפה
בתי אבות בטבריה
בתי אבות ברמת גן
בתי אבות ברמת השרון
בתי אבות בראשון לציון
בתי אבות בפתח תקווה
בתי אבות בגבעתיים
בתי אבות בבת ים
בתי אבות בבני ברק
בתי אבות ברחובות
בתי אבות בהוד השרון
בתי אבות בהרצליה
דיור מוגן בתל אביב
דיור מוגן בחיפה
דיור מוגן בנהריה
דיור מוגן בצפת
דיור מוגן בקריית מוצקין
דיור מוגן בקרית ביאליק
דיור מוגן בכרמיאל
דיור מוגן ברמת גן
דיור מוגן ברמת השרון
דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן בפתח תקווה
דיור מוגן בבת ים
דיור מוגן ברחובות
בתי אבות סיעודיים בתל אביב
בתי אבות סיעודיים בחיפה
בתי אבות סיעודיים בקריית מוצקין
בתי אבות סיעודיים ברמת גן
בתי אבות סיעודיים ברמת השרון
בתי אבות סיעודיים בפתח תקווה
בתי אבות סיעודיים בבת ים
בתי אבות סיעודיים בבני ברק
בתי אבות סיעודיים ברחובות
בתי אבות סיעודיים בהוד השרון
בתי אבות סיעודיים בהרצליה
בתי אבות סיעודיים בנתניה
בתי אבות סיעודיים בכפר סבא


בית אבות - ראשי » מדריכים » דיור מוגן » חוזה דיור מוגן - מהן הבטוחות?

חוזה דיור מוגן - מהן הבטוחות?

חתימת חוזה מול דיור מוגן הינה עסקה רצינית ומהותית, איך תדעו שהכסף אותו אתם מפקידים במעון דיור מוגן בטוח? מהן הבטוחות אותן נוהגים בתי דיור מוגן להעניק?
07/11/2011 23:10:16
בטוחות פיקדון אצל בתי דיור מוגן


כאשר מגיעים לגיל מסויים עלינו לבחור מהו סוג הדיור בו אנו מעוניינים להשתכן, סוג המעון שנגזר מן הסתם גם מהמצב הפיזי והמנטלי של הקשיש, כאשר האופציות העומדות בפנינו הן דיור מוגן, בתי אבות ודיור בתי אבות סיעודיים. חתימת חוזה אל מול מעון דיור באשר הוא אינה דבר פשוט, ובמקרה כגון דיור מוגן משולה היא לחתימת חוזה על רכישת דירה.

כמו בכל עסקה רצינית, גם בזו יש להקפיד על הפרטים ולאחר שבחנו את מסלולי התשלום עבור דיור מוגן העומדים בפנינו, ומי מהם המתאים למצבנו הפיננסי, לא רק הנוכחי אלא גם העתידי, יש לבדוק מהן הבטחונות הניתנות.

באם בחרתם מסלול בו אתם מפקידים פיקדון כספי מלא או חלקי, יש לבחון היטב מהן הבטוחות אשר מעון דיור מוגן, בו אתם מעוניינים להתגורר, מעניק. הבטוחות הן למעשה ההבטחה לכך שסכום הפיקדון יוחזר לדייר או לידי בני משפחתו בתום תקופת ההסכם ופינוי יחידת הדיור או במקרה של הפרת הסכם מצד המעון.

ישנן כמה סוגי בטוחות אשר מעונות דיור מוגן נוהגים להעניק, ומאחר והדבר העומד על הפרק הוא בטחון כספכם יש לבחון את האופציות היטב. להלן סוגי הבטוחות הקיימים עבור דיור מוגן:

בטוחות דיור מוגן של ערבות בנקאית: כמו במקרה של רכישת דירה, ערבות בנקאית היא הבטוחה הטובה והעדיפה מכולן, כאשר הבנק עצמו ערב עבור כספכם, יש לשים לב שהערבות לא תהיה כפופה לתנאים מחמירים, על מנת שלא יווצר קושי המוערם כאשר נדרש להשיב את סכום הפיקדון.

בטוחות דיור מוגן של רישום משכנתא מדרגה ראשונה: גם במקרה זה הדימיון הרב הוא לרכישת דירה, רישום משכנתא מדרגה ראשונה על יחידת הדיור או על הקרקע, כאשר נרשם עבור הדייר שעבוד בטאבו, היא בטוחה טובה. רישום בטאבו מצהיר למעשה כי הזכויות משועבדות לדייר, וכי לא ניתן לבצע כל עסקה מסוג שהיא על יחידת הדיור ללא אישור הדייר. מעבר לכך, באם מעון דיור מוגן שבחרתם אינו עומד בהסכם שנחתם, ניתן יהיה לממש את המשכנתא.

בטוחות דיור מוגן של רישום משכון: במידה ולא ניתן רישום משכנתא והשעבוד בטאבו, ישנה אופציה של שעבוד זכויות יחידת הדיור או הקרקע אשר מתבצעת בלשכת רשם המשכונות. חשוב לשים לב כי רישום משכון אינו זהה לרישום משכנתא, וכי משיכת כספי הפיקדון בתום התקופה עלול להארך לא מעט זמן.

בטוחות עבור דיור מוגן של הערת אזהרה: הערת אזהרה בטאבו היא למעשה רישום המודיע קבל עם ועדה כי לדייר זכויות על הנכס וכי למעון אין אישור לבצע העברת זכויות או מכירה עליו, אלא אם קיבל את אישור הדייר החתום. בטוחה זו אינה מבטיחה את קבלת סכום הפיקדון בתום תקופת החוזה, אך מצהירה כי לדייר ישנן זכויות על הנכס.

מדריכים נוספים בנושא דיור מוגן

דיור לגיל הזהב - מילון מונחים
דיור מוגן - מילון מונחים
בית אבות, מהבחירה עד החתימה
טיפים לבחינת בתי אבות ובתי דיור מוגן
חוזה דיור מוגן - מהן הבטוחות?
חוזה דיור מוגן - מהם המסלולים?
דיור תומך ובתי אבות משולבים
מהם השיקולים למעבר אל בתי אבות ?
כיצד לבחור מקל הליכה?
איך להקל על המעבר אל בתי אבות
מה בתי אבות מחויבים לספק
מס על פקדון עבור בתי אבות
קודים עבור בתי אבות סיעודיים
אילו שירותים מציעים בתי דיור מוגן
בתי אבות סיעודיים השירות המוצע
בחינת חוזה מול בתי אבות
בין דיור מוגן אל דיור תומך
השיקולים למעבר אל דיור מוגן
בחירת בתי אבות
בתי אבות סיעודיים לחולי אלצהיימר
מהם סוגי בתי אבות הקיימים
בתי אבות - מהם השיקולים בבחירת בית אבות
מהו דיור מוגן?
מהו מבחן ADL סיעודי?
מהן אפשרויות מימון דיור בתי אבות על-ידי משרד הרווחה?
בתי אבות - מה כדאי לדעת לפני שמחליטים

   
   כל הזכויות שמורות | בית אבות | בתי אבות , דיור מוגן , בתי אבות סיעודיים |  מפת האתר |  חיתולים למבוגרים |  ציוד רפואי |  מידע רפואי |  צור קשר

שיבה דיור הוא אתר בנושא בתי אבות, דיור מוגן, בתי אבות סיעודיים, המאפשר לגולשים קבלת מידע בנושא סוגים של בתי אבות השונים הקיימים, ומדריכים, טיפים וחדשות הנוגעים לתחום בתי אבות. כמו כן מאגד האתר את כל סוגי הדיור כגון בתי אבות, בתי אבות סיעודיים, דיור מוגן . בו תוכלו למצוא את בית האבות הרצוי לפי חלוקה של איזורים וערים או על פי חיפוש שם ספציפי. בתי אבות נבחרים יוצגו באיזור מיוחד עם מידע נרחב, מגוון רחב של תמונות, וידאו של המעון וכל האינפורמציה הנדרשת לפני שבוחרים בית אבות, בכדי שתוכלו לברור היטב לפני שאתם לוקחים את אחת ההחלטות החשובות בחיים, עבורכם או עבור מי מיקיריכם