חיפוש בתי אבות
243 בתי אבות במערכת

בתי אבות בתל אביב
בתי אבות בחיפה
בתי אבות בטבריה
בתי אבות ברמת גן
בתי אבות ברמת השרון
בתי אבות בראשון לציון
בתי אבות בפתח תקווה
בתי אבות בגבעתיים
בתי אבות בבת ים
בתי אבות בבני ברק
בתי אבות ברחובות
בתי אבות בהוד השרון
בתי אבות בהרצליה
דיור מוגן בתל אביב
דיור מוגן בחיפה
דיור מוגן בנהריה
דיור מוגן בצפת
דיור מוגן בקריית מוצקין
דיור מוגן בקרית ביאליק
דיור מוגן בכרמיאל
דיור מוגן ברמת גן
דיור מוגן ברמת השרון
דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן בפתח תקווה
דיור מוגן בבת ים
דיור מוגן ברחובות
בתי אבות סיעודיים בתל אביב
בתי אבות סיעודיים בחיפה
בתי אבות סיעודיים בקריית מוצקין
בתי אבות סיעודיים ברמת גן
בתי אבות סיעודיים ברמת השרון
בתי אבות סיעודיים בפתח תקווה
בתי אבות סיעודיים בבת ים
בתי אבות סיעודיים בבני ברק
בתי אבות סיעודיים ברחובות
בתי אבות סיעודיים בהוד השרון
בתי אבות סיעודיים בהרצליה
בתי אבות סיעודיים בנתניה
בתי אבות סיעודיים בכפר סבא


בית אבות - ראשי » מדריכים » דיור מוגן » חוזה דיור מוגן - מהם המסלולים?

חוזה דיור מוגן - מהם המסלולים?

חתימת חוזה דיור במעון דיור מוגן אינה עניין של מה בכך. כמו בכל עסקה רצינית, גם בחוזה מול דיור מוגן יש להקפיד על הפרטים ולבחון את מסלולי התשלום העומדים בפנינו.
07/11/2011 23:08:29
מסלולי תשלום עבור דיור מוגן


בהגיע לגיל מסויים עליו לבחור מהו סוג הדיור בו אנו מעוניינים להשתכן, סוג המעון נגזר מן הסתם גם מהמצב הפיזי והמנטלי של הקשיש, כאשר האופציות העומדות בפנינו הן דיור מוגן, בתי אבות ודיור בתי אבות סיעודיים. חתימת חוזה מול מעון דיור באשר הוא אינה דבר פשוט, ובמקרים כגון דיור מוגן משולה היא לרכישת דירה.

כמו בכל עסקה רצינית, גם כאן יש להקפיד על הפרטים ולבחון את מסלולי התשלום העומדים בפנינו, איזה מהם הכי מתאים למצבנו הפיננסי, לא רק הנוכחי אלא גם העתידי.

כאשר קשיש מצטרף למעון דיור מוגן פרטי, הוא מפקיד סכום מסוים כפיקדון אשר מקנה לו חזקה ייחודים וזכויות שימוש ביחידת הדיור, וזאת ללא זכויות טאבו. סכום הפיקדון שהופקד נשחק מדי שנה בשיעור מסויים על פי לוח השחיקה שהוסכם בעת חתימת חוזה דיור. באם הקשיש מעוניין לעזוב בשלב כלשהו אל מעון אחר, באם הורע מצבו למשל והוא זקוק למוסד סיעודי, או באם חס וחלילה הוא הולך לעולמו, אזי יתרת הפיקדון מוחזרת לידיו או לידי שארית משפחתו היורשת.

לכל מעון דיור מוגן יש את מסלול התשלום שהוא קובע מראש ולפיו יחתם החוזה עם הדייר הקשיש, כאשר ישנם שלושה מסלולים עיקריים: המסלול הראשון הוא פיקדון מלא, המסלול השני הוא מסלול של פיקדון חלקי, והמסלול השלישי עבור דיור מוגן הוא של דמי שכירות קבועים.

מסלול השתכנות במעון דיור מוגן לפי פיקדון מלא: כאשר מדובר במסלול פיקדון מלא, הדייר מבצע למעשה רכישה מלאה של יחידת הדיור, כאילו רכש דירה. הפיקדון עצמו משמש בטוחה עבור מעון דיור מוגן לתשלומיו של הדייר, והמעון גם אוסף את הריבית שמצטברת על כספי הפיקדון. מסלול זה למעשה נותן בטוחה למעון, ונעשה בצורה חד פעמית, כאשר הוא נשחק מדי שנה בהתאם ללוח השחיקה שנקבע במעמד החתימה. גובה השחיקה הממוצע הוא בין 2% ל-3%, כאשר מלבד זאת יש לשלם את דמי האחזקה החודשיים שאינם קשורים לפיקדון. גובה דמי האחזקה החודשיים אינם קבועים ונקבעים על פי רמת החיים של מעון דיור מוגן זה.

מסלול השתכנות במעון דיור מוגן לפי פיקדון חלקי: במסלול זה אין צורך להפקיד את הסכום המלא עבור יחידת הדיור, דבר היכול להקל על קשישים שאין בידם כסף נזיל, כך שסכום הפיקדון קטן יותר ויכול לעמוד אף על מחצית מהסכום של מסלול הפיקדון המלא. מנגד, דמי האחזקה החודשיים גבוהים יותר לעומת מסלול ההשתכנות במעון דיור מוגן לפי פיקדון מלא.

מסלול השתכנות במעון דיור מוגן לפי דמי שכירות קבועים: מסלול זה מתאים לקשישים שאין בידם אף סכום כסף נזיל וזמין, ובו אין צורך בתשלום פיקדון מראש עבור השיכון במעון דיור מוגן זה ולכן אין במקרה זה צורך בכספי פיקדון, מאחר והתשלום החודשי כבר מגלם בתוכו את סכומי השחיקה (והריבית שהמעון היה אמור לספח על כספי הפיקדון). ניתן לדמות את המסלולים למסלולי ליסינג וקניית רכב המוכרים לכולנו, כך שבמקרה זה של מסלול תשלום עבור שיכון במעון דיור מוגן לפי דמי שכירות קבועים, מאחר ואין דמי פיקדון, יש לקחת בחשבון כי דמי השכירות החודשים יהיו הגבוהים ביותר מבין שלושת מסלולי התשלום עבור דיור מוגן.

מדריכים נוספים בנושא דיור מוגן

דיור לגיל הזהב - מילון מונחים
דיור מוגן - מילון מונחים
בית אבות, מהבחירה עד החתימה
טיפים לבחינת בתי אבות ובתי דיור מוגן
חוזה דיור מוגן - מהן הבטוחות?
חוזה דיור מוגן - מהם המסלולים?
דיור תומך ובתי אבות משולבים
מהם השיקולים למעבר אל בתי אבות ?
כיצד לבחור מקל הליכה?
איך להקל על המעבר אל בתי אבות
מה בתי אבות מחויבים לספק
מס על פקדון עבור בתי אבות
קודים עבור בתי אבות סיעודיים
אילו שירותים מציעים בתי דיור מוגן
בתי אבות סיעודיים השירות המוצע
בחינת חוזה מול בתי אבות
בין דיור מוגן אל דיור תומך
השיקולים למעבר אל דיור מוגן
בחירת בתי אבות
בתי אבות סיעודיים לחולי אלצהיימר
מהם סוגי בתי אבות הקיימים
בתי אבות - מהם השיקולים בבחירת בית אבות
מהו דיור מוגן?
מהו מבחן ADL סיעודי?
מהן אפשרויות מימון דיור בתי אבות על-ידי משרד הרווחה?
בתי אבות - מה כדאי לדעת לפני שמחליטים

   
   כל הזכויות שמורות | בית אבות | בתי אבות , דיור מוגן , בתי אבות סיעודיים |  מפת האתר |  חיתולים למבוגרים |  ציוד רפואי |  מידע רפואי |  צור קשר

שיבה דיור הוא אתר בנושא בתי אבות, דיור מוגן, בתי אבות סיעודיים, המאפשר לגולשים קבלת מידע בנושא סוגים של בתי אבות השונים הקיימים, ומדריכים, טיפים וחדשות הנוגעים לתחום בתי אבות. כמו כן מאגד האתר את כל סוגי הדיור כגון בתי אבות, בתי אבות סיעודיים, דיור מוגן . בו תוכלו למצוא את בית האבות הרצוי לפי חלוקה של איזורים וערים או על פי חיפוש שם ספציפי. בתי אבות נבחרים יוצגו באיזור מיוחד עם מידע נרחב, מגוון רחב של תמונות, וידאו של המעון וכל האינפורמציה הנדרשת לפני שבוחרים בית אבות, בכדי שתוכלו לברור היטב לפני שאתם לוקחים את אחת ההחלטות החשובות בחיים, עבורכם או עבור מי מיקיריכם