חיפוש בתי אבות
243 בתי אבות במערכת

בתי אבות בתל אביב
בתי אבות בחיפה
בתי אבות בטבריה
בתי אבות ברמת גן
בתי אבות ברמת השרון
בתי אבות בראשון לציון
בתי אבות בפתח תקווה
בתי אבות בגבעתיים
בתי אבות בבת ים
בתי אבות בבני ברק
בתי אבות ברחובות
בתי אבות בהוד השרון
בתי אבות בהרצליה
דיור מוגן בתל אביב
דיור מוגן בחיפה
דיור מוגן בנהריה
דיור מוגן בצפת
דיור מוגן בקריית מוצקין
דיור מוגן בקרית ביאליק
דיור מוגן בכרמיאל
דיור מוגן ברמת גן
דיור מוגן ברמת השרון
דיור מוגן בראשון לציון
דיור מוגן בפתח תקווה
דיור מוגן בבת ים
דיור מוגן ברחובות
בתי אבות סיעודיים בתל אביב
בתי אבות סיעודיים בחיפה
בתי אבות סיעודיים בקריית מוצקין
בתי אבות סיעודיים ברמת גן
בתי אבות סיעודיים ברמת השרון
בתי אבות סיעודיים בפתח תקווה
בתי אבות סיעודיים בבת ים
בתי אבות סיעודיים בבני ברק
בתי אבות סיעודיים ברחובות
בתי אבות סיעודיים בהוד השרון
בתי אבות סיעודיים בהרצליה
בתי אבות סיעודיים בנתניה
בתי אבות סיעודיים בכפר סבא


בית אבות - ראשי » מדריכים » בתי אבות » בחינת חוזה מול בתי אבות

בחינת חוזה מול בתי אבות

בשעה טובה בחרתם בפתרון הדיור הרצוי, החלטתם על מי מתוך בתי אבות, דיור מוגן או בתי אבות סיעודיים, וכעת אתם ניגשים לחתום על החוזה. מהן הנקודות שיש לבחון בסעיפי החוזה?
19/07/2009 15:11:14
חוזה מול בתי אבות (ginkgo2)


בשעה טובה בחרתם בפתרון הדיור הרצוי בעבורכם או בעבור מי מבני משפחתכם, החלטתם על מי מתוך מבחר בתי אבות, דיור מוגן או בתי אבות סיעודיים, וכעת אתם ניגשים לחתום על החוזה.

בתוך ים המלל, ישנם כמה סעיפים בחוזה ההתקשרות אל מול מעון דיור באשר הוא, שכדאי להתעכב עליהם, לבחון אותם לעומק, ולראות האם קיימים בהם דברים מסויימים ואם לאו.

יש להבין מראש ולבוא בגישה מתאימה אל החתימה, כי מעון הדיור אינו מנסה לרמות אתכם חס וחלילה, פשוט לכל אחד מהמעונות יש חוזה סטנדרטי ותקין, אך זה לא אומר שאין צורך לבחון אותו לפני החתימה.

אז קבלו כמה נקודות שיש לבחון בחוזה ההתקשרות, אשר תואמות את כל סוגי הדיור בין אם מדובר על בתי אבות, דיור מוגן או בתי אבות סיעודיים:

רישיון: האם המעון הוא באישור רישוי של משרד הבריאות או משרד הרווחה? בתי אבות או בתי אבות סיעודיים נדרשים לקבלת רישיון מטעם המשרדים הממשלתיים הללו, בהתאמה. יש לבדוק האם מעונות אלו של בתי אבות או בתי אבות סיעודיים הינם בעלי רישיון, מאחר ורישיון שכזה ניתן לאחר וידוא נהלים, מצבת כח אדם וכיוב', המורים על רמתו של המעון. לעומת בתי אבות או בתי אבות סיעודיים, מעונות דיור מוגן אינם נדרשים לרישיון ממשלתי, ולא מונפק להם אחד שכזה.

תקנות ועדת הקבלה: יש לבדוק מהו הרכבה של ועדת הקבלה, שהרי היא זו הבוחנת את מועמדות הקשיש לדיור. על פי תקנות ועדת הקבלה עליה להיות מורכבת על ידי מנהל המעון, הרופא, העובד הסוציאלי והאחות הראשית.

דמי אחזקה חודשיים: בין אם בוחרים במעונות דיור מוגן, בתי אבות סיעודיים או בתי אבות, יש לבדוק מהם השירותים אותם אתם מקבלים על פי החוזה בעבור התשלום החודשי. מעבר לכך, יש לבחון אילו שירותים אינם נמצאים במסגרת התשלום החודשי, ומהי עלותם במקרה ותזדקקו להם.

היקף אחריות: יש לבדוק האם ישנו בחוזה סעיף המורה על אחריות של בתי אבות אלו במקרה של נזק הנגרם לקשיש או לרכושו, באם אין סעיף שכזה, כדאי להכניסו אל החוזה עוד לפני החתימה.

חובות החלות על בתי אבות: בחוזה בוודאי קיימים אי אילו סעיפים הנוגעים לחובות החלות על המשתכן, ואיזו הפרה תחשב הפרת הסכם. יש לבחון האם קיימים סעיפים הנוגעים לחובות החלות על מעון הדיור, בין אם מדובר במעון דיור מוגן או בתי אבות, ובאם אין כאלו יש להכניסם אל החוזה, כחובות שהפרתן היא למעשה הפרת הסכם.

סעיף יציאה: בכל אחד מסוגי הדיור בין אם מדובר על בתי אבות, בתי אבות סיעודיים או דיור מוגן, יש לבחון את סעיף היציאה המוסכם בחוזה. יש לבחון מהם העלויות הכרוכות במהלך שכזה, בו הקשיש מעוניין לעזוב את בתי אבות אלו מסיבה שאינה רפואית למשל, ואיך ניתן לצמצם עלויות כספיות במקרה שכזה.

 

מדריכים נוספים בנושא בתי אבות

דיור לגיל הזהב - מילון מונחים
דיור מוגן - מילון מונחים
בית אבות, מהבחירה עד החתימה
טיפים לבחינת בתי אבות ובתי דיור מוגן
חוזה דיור מוגן - מהן הבטוחות?
חוזה דיור מוגן - מהם המסלולים?
דיור תומך ובתי אבות משולבים
מהם השיקולים למעבר אל בתי אבות ?
כיצד לבחור מקל הליכה?
איך להקל על המעבר אל בתי אבות
מה בתי אבות מחויבים לספק
מס על פקדון עבור בתי אבות
קודים עבור בתי אבות סיעודיים
אילו שירותים מציעים בתי דיור מוגן
בתי אבות סיעודיים השירות המוצע
בחינת חוזה מול בתי אבות
בין דיור מוגן אל דיור תומך
השיקולים למעבר אל דיור מוגן
בחירת בתי אבות
בתי אבות סיעודיים לחולי אלצהיימר
מהם סוגי בתי אבות הקיימים
בתי אבות - מהם השיקולים בבחירת בית אבות
מהו דיור מוגן?
מהו מבחן ADL סיעודי?
מהן אפשרויות מימון דיור בתי אבות על-ידי משרד הרווחה?
בתי אבות - מה כדאי לדעת לפני שמחליטים

   
   כל הזכויות שמורות | בית אבות | בתי אבות , דיור מוגן , בתי אבות סיעודיים |  מפת האתר |  חיתולים למבוגרים |  ציוד רפואי |  מידע רפואי |  צור קשר

שיבה דיור הוא אתר בנושא בתי אבות, דיור מוגן, בתי אבות סיעודיים, המאפשר לגולשים קבלת מידע בנושא סוגים של בתי אבות השונים הקיימים, ומדריכים, טיפים וחדשות הנוגעים לתחום בתי אבות. כמו כן מאגד האתר את כל סוגי הדיור כגון בתי אבות, בתי אבות סיעודיים, דיור מוגן . בו תוכלו למצוא את בית האבות הרצוי לפי חלוקה של איזורים וערים או על פי חיפוש שם ספציפי. בתי אבות נבחרים יוצגו באיזור מיוחד עם מידע נרחב, מגוון רחב של תמונות, וידאו של המעון וכל האינפורמציה הנדרשת לפני שבוחרים בית אבות, בכדי שתוכלו לברור היטב לפני שאתם לוקחים את אחת ההחלטות החשובות בחיים, עבורכם או עבור מי מיקיריכם